Pierwsza pomoc

Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie to skontaktuj się z naszym centralnym serwisem. Odpowiedź możesz znaleźć również w instrukcji obsługi urządzenia, którą znajdziesz w zakładce Pliki do pobrania. 

Kawa spływa kroplami z dyszy mojego ekspresu NIVONA, więc przygotowanie napoju zajmuje dużo czasu. Jaka może być tego przyczyna?
Kawa prawdopodobnie jest zbyt drobno zmielona. Ustaw grubszy stopień zmielenia (uwaga: stopień zmielenia należy regulować tylko podczas pracy młynka!). Przygotowując kawę za pomocą pojemnika na kawę mieloną, należy uważać, aby nie używać zbyt drobno zmielonej kawy.

Gdy korzystam z funkcji NIVONA SPUMATORE, mleko nie jest spienione, a jedynie ciepłe. Co mogę z tym zrobić?
Proszę wyjąć i dokładnie wyczyścić spieniacz, postępując zgodnie z odpowiednimi wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji obsługi. Ważne jest, aby usunąć wszelkie przyklejone do niego resztki mleka – szczególnie w górnym zaworze ssącym. Należy zwrócić uwagę na regularne czyszczenie i używanie do tego zimnej wody (aby zapobiec zatkaniu przez resztki mleka).

Z jakiego materiału wykonany jest młynek do kawy w ekspresach NIVONA?
Młynek został wykonany z hartowanej stali i jest wysokiej jakości młynkiem stożkowym.

Czy to normalne, że po każdym nalaniu kawy wypływa trochę wody na tackę ociekową?
Tak, to jest normalne. Po każdym nalaniu kawy woda pozostała z fusów i nadciśnienie, wytwarzane podczas przygotowywania kawy, są odprowadzane przez wnętrze urządzenia do tacki ociekowej.

Czy w pełni automatyczny ekspres do kawy wymaga czyszczenia i odkamieniania?
Tak, ponieważ tylko dobrze wyczyszczony i odkamieniony ekspres zapewnia kawie najlepszy smak i aromat. Proszę postępować zogodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu Twojego ekspresu oraz instrukcją obsługi Twojego urządzenia.

Jaki środek najlepiej nadaje się do odkamieniania w pełni automatycznych ekspresów?
Należy używać środka do odkamieniania w płynie Premium lub innych, najlepiej płynnych, dostępnych na rynku środków do odkamieniania automatycznych ekspresów do kawy. Nigdy nie odkamieniaj kwasem cytrynowym, octem, a nawet kwasem mrówkowym, ponieważ spowoduje to zniszczenie pierścieni uszczelniających, znajdujących się wewnątrz urządzenia.

Jak mogę ustawić moc kawy?
W pierwszej kolejności, korzystając z przycisku, można wybrać kawę łagodną, ​​normalną lub mocną (ilość mielonej kawy jest regulowana, od 7 do 11 g kawy na filiżankę). Stopień zmielenia należy ustawić w środkowym zakresie. Następnie należy spróbować gotowego espresso lub inną kawę. Jeśli espresso jest dla Ciebie za mocne lub za słabe, należy odpowiednio zmienić ilość mielonej kawy (np. jeśli jest za mocne = ustawić na normalne lub łagodne, a jeśli za słabe = wybrać bardziej zmieloną kawę, ​​tj. normalną lub mocną). Po wybraniu ustawienia można przeprowadzić precyzyjną regulację za pomocą stopnia zmielenia (uwaga: stopień zmielenia należy regulować tylko podczas pracy młynka). Dla bardziej intensywnego smaku, np. w przypadku espresso należy teraz powoli zmniejszać stopień zmielenia, w przypadku kawy łagodniejszej ustawić na mielenie grubsze – aż do uzyskania optymalnego efektu smakowego.

Czy mogę nalać do zbiornika na wodę w moim automatycznym ekspresie NIVONA wodę mineralną, aby uniknąć osadzania się kamienia?
Nie zalecamy takiego rozwiązania, ponieważ woda mineralna zawiera również minerały, wapń i magnez, które mogą prowadzić do tworzenia się kamienia. Zamiast tego rekomendujemy czystą wodę z kranu, regularne odkamienianie i ewentualne korzystanie z filtra do wody CLARIS.

Pomimo opróżnienia tacki ociekowej i tacki na fusy, mój automatyczny ekspres nadal wyświetla komunikat „Opróżnij tacki”. Dlaczego tak się dzieje?
Z tyłu tacki ociekowej znajdują się 2 metalowe styki – przestrzeń między nimi musi być absolutnie czysta i sucha. Należy się również upewnić, że ich odpowiedniki, znajdujące się w obudowie urządzenia, są suche i czyste..
coffee
ZNAJDŹ MOJEGO
DYSTRYBUTORA NIVONA